1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

2018 a gyarapodás éve

2018 a gyarapodás éve Hagyományunkat folytatva, a 2017-es év végén megkértük Muraközi Istvánt, Berettyóújfalu város polgármesterét, hogy értékelje az elmúlt esztendőt, ossza meg olvasóinkkal tapasztalatait, az elért eredményeket, valamint vázolja fel az elkövetkezendő év... Teljes cikk...

Boldog Karácsonyt!

Boldog Karácsonyt! Áldott, békés karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt kívánok Berettyóújfalu minden lakójának és a weboldal minden kedves látogatójának! 450 Teljes cikk...

Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

Országos Idősügyi Infokommunikációs Program Mint arról korábban már részletesen beszámoltunk, Országos Idősügyi Infokommunikációs Program indul, melynek keretében országosan 5000, városunkban 50 nyugdíjas kap számítógépet. A program során a mai napon Jankuly Jánosné, városunk lakója kapta... Teljes cikk...
 • 2018 a gyarapodás éve

  2018 a gyarapodás éve

 • Boldog Karácsonyt!

  Boldog Karácsonyt!

 • Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

  Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

Previous
Next
Hiba
 • Hiba történt a hírcsatorna adatainak beolvasásakor

Áldozatvállalásuk nem volt hiábavaló – ’56-os megemlékezés Berettyóújfaluban

Mint minden évben, idén is ünnepi istentisztelettel kezdődött az 1956-os forradalom és szabadságharcról való megemlékezés. Ezúttal azonban a berettyószentmártoni református templomba invitálták a híveket, akik előtt Kovács Krisztián lelkipásztor hirdette az igét.
A lelkész ’56 kapcsán a szembenézés fontosságára hívta fel a figyelmet, mondván, az igazság kimondása békességet, nem pedig békétlenséget szül. ’56 hőseinek volt bátorságuk kimondani az igazságot: elég volt az akkori rendszerből!A megemlékezés a Járási Hivatal Fráter László termében folytatódott, ahol ünnepi beszédet Muraközi István polgármester tartott. A szónok Ady Endre versét idézte: „Csak akkor születtek nagy dolgok, ha bátrak voltak, akik mertek, s ha százszor tudtak bátrak lenni, százszor bátrak és viharvertek.” A továbbiakban leszögezte: október 23-át szerte a világban megünneplik a szabadságszerető népek, így ismerve el törekvéseinket, véráldozatainkat. A szabadság iránt elkötelezett forradalmárok épp olyan sokszínűek voltak, mint 2014 sokfélesége – vont párhuzamot a városvezető, aki 1956 legfontosabb üzenetét az összetartozás érzésében, az egység, az előzékenység, a türelem, a bizalom és a szeretet megélésében foglalta össze.


Nem volt hiábavaló az ’56-os hősök áldozatvállalása, jóllehet, a szabadságharcosok életét kiolthatták, de a nemzet hitét és erejét soha nem tudták kioltani – hangsúlyozta a polgármester. Beszéde végén Muraközi István közölte: az utókor feladata, hogy megőrizze és ápolja múltunk nagyjainak emlékét, és saját jelenkorának részeseit méltóvá tegye a kapott örökségre.

Ünnepi műsort az Arany János Gimnázium diákjai adtak elő, majd az emlékezők megkoszorúzták az ’56-os emlékművet.

Kép és szöveg: Nyírő Gizella