1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban A Területi- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) - a most elbírált - közel 26 milliárd forintnyi fejlesztési összegéből a megyében Berettyóújfalu kapta a legtöbb támogatást, pontosan 2 milliárd 800 millió 106 ezer 127 forintot. Az elnyert forrá... Teljes cikk...

Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban Fotó: Derencsényi István Hajdú-Bihar – Minden település kapott támogatást, amelyik kért. Teljes cikk...

Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok! Berettyóújfalu város minden lakosának Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok! Teljes cikk...
 • Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

  Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

 • Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

  Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

 • Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

  Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Previous
Next
Hiba
 • Hiba történt a hírcsatorna adatainak beolvasásakor

Áldozatvállalásuk nem volt hiábavaló – ’56-os megemlékezés Berettyóújfaluban

Mint minden évben, idén is ünnepi istentisztelettel kezdődött az 1956-os forradalom és szabadságharcról való megemlékezés. Ezúttal azonban a berettyószentmártoni református templomba invitálták a híveket, akik előtt Kovács Krisztián lelkipásztor hirdette az igét.
A lelkész ’56 kapcsán a szembenézés fontosságára hívta fel a figyelmet, mondván, az igazság kimondása békességet, nem pedig békétlenséget szül. ’56 hőseinek volt bátorságuk kimondani az igazságot: elég volt az akkori rendszerből!A megemlékezés a Járási Hivatal Fráter László termében folytatódott, ahol ünnepi beszédet Muraközi István polgármester tartott. A szónok Ady Endre versét idézte: „Csak akkor születtek nagy dolgok, ha bátrak voltak, akik mertek, s ha százszor tudtak bátrak lenni, százszor bátrak és viharvertek.” A továbbiakban leszögezte: október 23-át szerte a világban megünneplik a szabadságszerető népek, így ismerve el törekvéseinket, véráldozatainkat. A szabadság iránt elkötelezett forradalmárok épp olyan sokszínűek voltak, mint 2014 sokfélesége – vont párhuzamot a városvezető, aki 1956 legfontosabb üzenetét az összetartozás érzésében, az egység, az előzékenység, a türelem, a bizalom és a szeretet megélésében foglalta össze.


Nem volt hiábavaló az ’56-os hősök áldozatvállalása, jóllehet, a szabadságharcosok életét kiolthatták, de a nemzet hitét és erejét soha nem tudták kioltani – hangsúlyozta a polgármester. Beszéde végén Muraközi István közölte: az utókor feladata, hogy megőrizze és ápolja múltunk nagyjainak emlékét, és saját jelenkorának részeseit méltóvá tegye a kapott örökségre.

Ünnepi műsort az Arany János Gimnázium diákjai adtak elő, majd az emlékezők megkoszorúzták az ’56-os emlékművet.

Kép és szöveg: Nyírő Gizella