1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

2018 a gyarapodás éve

2018 a gyarapodás éve Hagyományunkat folytatva, a 2017-es év végén megkértük Muraközi Istvánt, Berettyóújfalu város polgármesterét, hogy értékelje az elmúlt esztendőt, ossza meg olvasóinkkal tapasztalatait, az elért eredményeket, valamint vázolja fel az elkövetkezendő év... Teljes cikk...

Boldog Karácsonyt!

Boldog Karácsonyt! Áldott, békés karácsonyi ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt kívánok Berettyóújfalu minden lakójának és a weboldal minden kedves látogatójának! 450 Teljes cikk...

Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

Országos Idősügyi Infokommunikációs Program Mint arról korábban már részletesen beszámoltunk, Országos Idősügyi Infokommunikációs Program indul, melynek keretében országosan 5000, városunkban 50 nyugdíjas kap számítógépet. A program során a mai napon Jankuly Jánosné, városunk lakója kapta... Teljes cikk...
 • 2018 a gyarapodás éve

  2018 a gyarapodás éve

 • Boldog Karácsonyt!

  Boldog Karácsonyt!

 • Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

  Országos Idősügyi Infokommunikációs Program

Previous
Next
Hiba
 • Hiba történt a hírcsatorna adatainak beolvasásakor

Összefogtak az egészségért

A Magyar Rákellenes Liga Berettyóújfalui Alapszervezete tudományos üléssel kapcsolódott az „Összefogás az egészségért – a mellrák ellen” országos rendezvényhez.


A berettyóújfalui szervezet - mely 2006 óta működik – célja a szakmai és emberi segítségnyújtás az érintett betegeknek – mondta el Dr. Szénási György elnök, hozzátéve, hogy hatodik alkalommal csatlakoztak az emlőrák elleni tudományos konferenciához és rózsaszín sétához. A szakember szerint az emlőrák minden felnőttet érintő probléma. Évente 2500-an halnak meg a betegségben, ami egyébként 3. helyen áll a halálozási okok közt. (Első a tüdőrák, 2. a bél-eredetű rák, 3. az emlőrák.) Évente 7500 friss beteget regisztrálnak – taglalta a főorvos, aki szerint nagyon fontos a szűrővizsgálatokon való részvétel, mert az idejében felfedezett emlőrák gyógyítható.Dr. Simon Éva, a Röntgen Osztály osztályvezető főorvosa előadásában a szűrővizsgálatok fontosságáról szólt, ami 40 éves kor alatt ultrahangos, míg 40 év fölött mammográfiás vizsgálattal történik. A Gróf Tisza István Kórházban mindenki részt vehet szűrővizsgálaton, ám beutaló szükséges, illetve időpontot kell kérni – derült ki. Szólt még a főorvosnő a rizikófaktorokról is. Eszerint az emlőrák kialakulását csökkenti a terhesség, a gyermekszám, a szoptatás, valamint a fizikai aktivitás, viszont a fogamzásgátlók szedése, az alkoholfogyasztás, a túlsúly és a mozgásszegény életmód növeli az emlőrák kockázatát.A továbbiakban Dr. Kóti Csaba belgyógyász főorvos a fájdalomcsillapításról, míg Dr. Adamecz Zsolt az emlőrák terápiájáról értekezett.Az előadások közt a zeneiskola művésztanárainak, illetve a Berettyó-parti Seniorok Tánccsoportjának produkcióit hallhatta, nézhette a közönség a Makk Kálmán Moziban.

Kép és szöveg: Nyírő Gizella