1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban A Területi- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) - a most elbírált - közel 26 milliárd forintnyi fejlesztési összegéből a megyében Berettyóújfalu kapta a legtöbb támogatást, pontosan 2 milliárd 800 millió 106 ezer 127 forintot. Az elnyert forrá... Teljes cikk...

Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban Fotó: Derencsényi István Hajdú-Bihar – Minden település kapott támogatást, amelyik kért. Teljes cikk...

Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok! Berettyóújfalu város minden lakosának Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok! Teljes cikk...
 • Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

  Berettyóújfalu jobban teljesít – Újabb nagy értékű beruházások városunkban

 • Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

  Kezdődhet a kivitelezési dömping Hajdú-Biharban

 • Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

  Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Previous
Next
Hiba
 • Hiba történt a hírcsatorna adatainak beolvasásakor

Összefogtak az egészségért

A Magyar Rákellenes Liga Berettyóújfalui Alapszervezete tudományos üléssel kapcsolódott az „Összefogás az egészségért – a mellrák ellen” országos rendezvényhez.


A berettyóújfalui szervezet - mely 2006 óta működik – célja a szakmai és emberi segítségnyújtás az érintett betegeknek – mondta el Dr. Szénási György elnök, hozzátéve, hogy hatodik alkalommal csatlakoztak az emlőrák elleni tudományos konferenciához és rózsaszín sétához. A szakember szerint az emlőrák minden felnőttet érintő probléma. Évente 2500-an halnak meg a betegségben, ami egyébként 3. helyen áll a halálozási okok közt. (Első a tüdőrák, 2. a bél-eredetű rák, 3. az emlőrák.) Évente 7500 friss beteget regisztrálnak – taglalta a főorvos, aki szerint nagyon fontos a szűrővizsgálatokon való részvétel, mert az idejében felfedezett emlőrák gyógyítható.Dr. Simon Éva, a Röntgen Osztály osztályvezető főorvosa előadásában a szűrővizsgálatok fontosságáról szólt, ami 40 éves kor alatt ultrahangos, míg 40 év fölött mammográfiás vizsgálattal történik. A Gróf Tisza István Kórházban mindenki részt vehet szűrővizsgálaton, ám beutaló szükséges, illetve időpontot kell kérni – derült ki. Szólt még a főorvosnő a rizikófaktorokról is. Eszerint az emlőrák kialakulását csökkenti a terhesség, a gyermekszám, a szoptatás, valamint a fizikai aktivitás, viszont a fogamzásgátlók szedése, az alkoholfogyasztás, a túlsúly és a mozgásszegény életmód növeli az emlőrák kockázatát.A továbbiakban Dr. Kóti Csaba belgyógyász főorvos a fájdalomcsillapításról, míg Dr. Adamecz Zsolt az emlőrák terápiájáról értekezett.Az előadások közt a zeneiskola művésztanárainak, illetve a Berettyó-parti Seniorok Tánccsoportjának produkcióit hallhatta, nézhette a közönség a Makk Kálmán Moziban.

Kép és szöveg: Nyírő Gizella