1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

Átadták a felújított felnőtt háziorvosi rendelőt

Átadták a felújított felnőtt háziorvosi rendelőt Berettyóújfalu Város Önkormányzata által benyújtott, az „Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése” című, TOP-4.1.1-15 azonosító szánú pályázat keretében megtörtént a Berettyóújfalu, Bajcsy-Zsilin... Teljes cikk...

„Főhajtva állunk színetek előtt” – Az ’56-os hősökre emlékeztünk…

„Főhajtva állunk színetek előtt” – Az ’56-os hősökre emlékeztünk… Az 1956-os forradalom és szabadságharc 61. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezés Berettyóújfaluban a református templomban tartott ünnepi istentisztelettel vette kezdetét, melyen Szabóné Nagy Andrea református lelkipásztor igehirdetését hallhattuk. Ezt k&oum... Teljes cikk...

Indul az új Berettyó Kártya!

Indul az új Berettyó Kártya! Berettyóújfalu Város Képviselőtestülete a 2017/28 (II.23) számú határozatában kezdeményezte egy új településkártya beindítását. A rendelet értelmében minden állandó berettyóújfalui lakcímmel rendelkező 18. életévé... Teljes cikk...
  • Átadták a felújított felnőtt háziorvosi rendelőt

    Átadták a felújított felnőtt háziorvosi rendelőt

  • „Főhajtva állunk színetek előtt” – Az ’56-os hősökre emlékeztünk…

    „Főhajtva állunk színetek előtt” – Az ’56-os hősökre emlékeztünk…

  • Indul az új Berettyó Kártya!

    Indul az új Berettyó Kártya!

Previous
Next
Hiba
  • Hiba történt a hírcsatorna adatainak beolvasásakor

Berettyóújfalu LEG-jei 2016

A Nadányi Zoltán Művelődési Központ Színházterme adott otthont 2016. június 8-án délelőtt annak az ünnepi rendezvénynek, melyen azokat a tanulókat részesítették elismerésben, akik térségi, megyei, vagy országos szinten értek el kiemelkedő eredményeket. KÉPGALÉRIA

Berettyóújfaluban több éves hagyománynak számít a városban működő általános és középiskolák, szakképző és művészetoktatási intézmények kimagasló tanulmányi és sporteredményeket elért tanulóinak az adott tanév végén történő elismerése és jutalmazása.

A Piruett Táncstúdió növendékeinek nyitóprodukciója után Balogh-Puskár Zita köszöntötte a rendezvényen megjelenteket, Muraközi István polgármester urat, Bónácz János alpolgármester urat, az intézmények fenntartóinak képviseletében: Majosi Pálmát, a KLIK Berettyóújfalui Tankerületének tanügyi referensét, Pelyhéné Bartha Irént, a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum főigazgatóját, Dömötör Csabát, a Földművelésügyi Minisztérium Agrárszakképzésért Felelős Államtitkárságának főosztályvezetőjét, Molnár Magdolna Ilonát, a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium igazgatóját, Veress Bertalant, a Tiszántúli Református Egyházkerület tanügyi főtanácsosát, L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját.

Muraközi István köszöntő beszéde után a Legek jutalmazása következett.

Az Önkormányzat által kiküldött felhívásra az intézményvezetők tették meg javaslataikat, így alakult ki a díjazottak köre, akik az önkormányzat elismerő emléklapját és különböző tárgyi jutalmait vehették át. Minden egyéni díjazott, illetve valamennyi csapattag megkapta elismerő oklevele mellé a Berettyó Kulturális Központ által felajánlott mozijegyet, melyet egy tetszőleges filmre lehet beváltani a Makk Kálmán Moziban. A Herpály-Team Kft. felajánlásával szintén mindenki részesült egy strandbelépőben, valamint az ajándék része egy fagyijegy, mely a Bíbor Cukrászdában használható fel.

Az egyéni díjazottak, valamint kis létszámú csapatok tagjai egy-egy 8 gigabájtos pendrive-val, valamint egy sportzsákkal is gazdagodtak, a nagyobb csapatok pedig - létszámukkal arányosan - a Tesco üzleteiben beváltható ajándékutalványt vehettek át.

Elsőként a csoportok díjazása következett:

Piruett Táncstúdió tagjai

József Attila Általános Iskola úszócsapata

József Attila Általános Iskolából érkezett kézilabda-csapat

Az iskolák diákjai nem csupán a tanulásban és a sportban jeleskednek, hanem a művészetekben is. Azon túl, hogy számos eredmény e területről is elhangzott, néhányan ízelítőt adtak vers- és prózamondó, énekes, hangszeres, illetve tánctudásukból.

Pántya Nikolett, az Arany János Gimnázium 11. E osztályos tanulója Karinthy Frigyes: A jó tanuló felel című novellájának részletét adta elő.

Az általános iskolák díjazottai közül a Diószegi Kis István Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola LEG-jei következtek. A díjakat Veres Bertalan főtanácsos úr adta át.

Diószegi Kis István Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Országos eredmények

  • Matkó László 4.A, Országos Pangea Matematika Verseny megyei döntő – I. helyezés

Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye (Debrecen)

Bibliatörténeti vetélkedő – VI. helyezés

  • Kiss Anna 2.B

Református Iskolák Országos Adventi Szavalóversenye (Kunhegyes) III helyezés

  • Kovács Adél 8.o.

Országos Bibliai Történetmondó Verseny (Gyula) (IV. helyezés)

  • Bagdi Róbert 6.o.
  • Karácsony Etienne 6.o.

Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye (Debrecen)

Angol nyelvi vetélkedő – III. helyezésért

  • Kiss Anikó 6.o.
  • Gróza Ferenc 7.o.
  • Molnár Zsuzsanna 8.o.
  • Molnár Boglárka 5.o., Kaán Károly Országos Természetismereti Verseny megyei döntő – III. helyezés

Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye

Műveltségi vetélkedő – IV. helyezésért

  • Bakonszegi Hanna 3.A

Mezei Menedék Országos Rajzpályázat I. helyezés

„Én kis kertet kerteltem” Országos rajzpályázat I. helyezés

  • Kovács Maja Rebeka 3.B

MINYATA Egyesület „Álomtábor” Országos Rajzpályázat II. helyezés

Református Általános Iskolák Országos Mesemondó, Meseíró, Kézműves és Szépíró Találkozója

  • Csarkó Sára 2.A (szépíró verseny – I. helyezés)
  • Gombos Luca 4.A (meseírás – III. helyezés)

Megyei eredmények

  • Horváth Benedek 3.A

Megyei Komplex Tanulmányi Verseny 3. osztályosoknak , matematika-I. heylezés

  • Hudák Botond 1.C, Megyei Komplex Tanulmányi Verseny 1. osztályosoknak matematika egyéni – III. helyezés

Labdarúgó Diákolimpia megyei döntő I. korcsoport – III. helyezés

  • Hudák Péter 4.A
  • Jenei Levente 4.A
  • Győri Zsombor 3.A
  • Hagymási Levente 3.A

„A Hunyadiak interaktív játékos feladatokban” megyei verseny – II. helyezés

  • Erőss Csongor 3.A

„Száll a mese szájról szájra” Megyei Mesemondó Verseny III. helyezés

Az iskola tanulóiból álló Kacor csoport népdalokat adott elő citerakísérettel, majd pedig Patai Dóra, a József Attila Általános Iskola tanulójától hallhattuk a Látod-e babám? című népdalt.

Patai Dóra nemrégiben egy regionális népdalversenyen I. helyezést ért el.

A József Attila Általános Iskola díjazottjaival folytatódott a rendezvény. A díjakat Majosi Pálma tanügyi referens asszony és Muraközi István polgármester úr adták át.

A Széchenyi István Tagiskola legjobbjai következtek. A díjakat Majosi Pálma tanügyi referens asszony és Muraközi István polgármester úr adták át.

JÓZSEF ATTILA ÁLTALÁNOS ISKOLA

1.

Pintye Dóra 8.a

• 4. hely - Teleki Pál Országos Földrajz - Földtan verseny

• 8. hely - Országos Német Verseny

• 1. hely – Megyei Német Versenyen

• Debreceni Tóth Árpád Gimnáziumba verseny-eredményével felvételi mentességet nyert biológia-kémia tagozatra

•  1. hely  - Regionális Német Verseny az Egri TK Főiskolán

2.

Bohács István 8.b

•  1. hely  - Regionális Biológia Verseny (az országos döntő:jún.2-3)

• 2. hely  - Megyei Matematika Verseny

• Debreceni Tóth Árpád Gimnáziumba verseny-eredményével felvételi mentességet nyert biológia kémia tagozatra

A SAJÓ KÁROLY KÁRPÁT-MEDENCEI KÖRNYEZET- ÉS TERMÉSZETVÉDELMI CSAPATVERSENYEN ORSZÁGOS  1. hely

3.

Dobi Gergő 7.a

 

• A Magyarország Jó tanulója – Jó sportolója és Berettyóújfalu Város Jó tanulója – Jó sportolója cím tulajdonosa

• 1. hely Országos Triatlon Verseny

• 1. hely Országos Duatlon Verseny

• 1. hely Országos Kerékpár Verseny

5.

Ispán Tamás 8.a

• 3. hely  - Országos Informatikai Verseny

• 3. hely  - Megyei Matematika Verseny

• 3. hely  - Megyei Kézilabda Diákolimpia

6.

Gut Gábor 4.a

• 2. hely – Országos Triatlon Verseny

• 3. hely – Országos Országúti Kerékpárverseny

• 3. hely – Megyei Mezei Futó Diákolimpia

• 1. hely – Megyei verseny magyar nyelv és irodalom tantárgyból

7.

Csapó Enikő 8.a

 

 

 

 

 

Szémán Gabriella 8.a

Cs:  A SAJÓ KÁROLY KÁRPÁT-MEDENCEI KÖRNYEZET- ÉS TERMÉSZETVÉDELMI CSAPATVERSENYEN ORSZÁGOS  1. helyen végeztekCs: Regionális Biológia Versenyen I. hely (az országos döntő:jún.2-3)

• Debreceni Tóth Árpád Gimnáziumba versenyeredményével felvételi mentességet nyert biológia – kémia tagozatra

 

- Helytörténeti vetélkedőn városi első helyezést ért el

 

8.

Nagy Fanni 8.a

• 3. hely - Regionális Német Verseny az Egri TK Főiskolán

• 2. hely megyei német versenyen, ezzel a Debreceni Tóth Árpád Gimnáziumba felvételi mentességet nyert német tagozatra

• 1. és 3. hely Nemzetközi Úszóverseny - Szerbia

9.

Kovács Anita 7.b

• 1. hely - Teleki Pál Megyei Földrajz - Földtan verseny

10.

Karalyos Miklós 6.b

• 1. hely – Kazinczy Regionális Nyelvhelyességi verseny

• 2. hely - Megyei Alapműveleti Matematika Verseny

• 4. hely – Országos angol verseny

11.

Ivascu Márius Sámuel, Almeida Costa Olivér és Pálfi Anna 6.a

• Megyei Angol csapatversenyen 2. helyezést értek el.

Ezen kívül Sámuel eredményei:3. hely – Országos angol verseny

• 1. és 2. hely – Megyei angol versenyeken

• 1. hely – Országos Természetismereti Verseny

Olivér az Országos Angol Versenyen 5. lett. Megyei egyéni angol versenyen 2. lett.

Annát beválogatták az ország 300 legtehetségesebb diákja közé a Magyar Templeton Tehetséggondozó Programba.

13.

Balogh Anna 1.a

• 1. hely Megyei Népmesemondó Verseny

• 1. hely – Országos Rajzverseny

• 2. hely – Megyei Mesemondó Verseny

14.

Balogh Zsuzsa 1.a

• 1. hely Megyei Mesemondó Verseny

• 3. hely Apáczai Csere János Megyei Vers- és prózamondó verseny

15.

Dobi Lili 5.b

• 1. hely – Megyei Mezei Futó Diákolimpia

• 2. hely – Regionális Futóverseny

• 3. hely – Országos Duatlon Verseny

• 6. hely – Országos Aquatlon Verseny

• 3. hely – Országos Kerékpár Diákolimpia

16.

Korcsmáros Boglárka 2.b, Török Otília 2.b, Nagy Dóra 2.b, Kártik Emma 2.a,

Megyei Atlétika Verseny 2. hely

Ezen felül a csapatból Nagy Dóra a megyei úszó diákolimpián 1., Korcsmáros Boglárka 2. helyezést ért el.

17.

Jenei Annabella 8.b

• 1. hely  - Megyei Német Verseny

18.

Kun Edina 7.b

• 3. hely  - Megyei Német Verseny

 

 

20.

Hajnal Levente 3.b, Erdei Máté 3.b, Szilágyi Márton 2.b, Tóth Zsombor 2.b, Szász Bendegúz 2.b,

Megyei Atlétika Verseny 3. hely

Ezen felül a csapatból Szász Bendegúz Zsákai megyei tanulmányi versenyen környezetismeretből 2. hely.

Hajnal Levente a Megyei Nagyerdei Maratonon 1200 m-en 1. lett.

21.

Blahó Örs, Almeida Costa Marcello, Sacchetto Vittoria, Mezei Noémi 3.a

A Hortobágyi Nemzeti Park Csodálatos Vadvilág elnevezésű megyei természetismereti versenyén 2. helyezést értek el.

A Zsákai Megyei Komplex versenyen 1. helyezést értek el

22.

Balázs Tamara, Gáti Panna és Soós Lívia 5.a

Megyei Környezetismereti Versenyen 2. helyezést ért.

Ezen felül a csapatból Gáti Panna a megyei úszó diákolimpián 1. helyezést, az országoson 5. és 9. helyezést ért el. A Megyei Futó Diákolimpián 3. helyezést ért el.

Balázs Tamara a táncversenyeken is kiemelkedő teljesítményt nyújtott csapatában.

23.

Briczky Gábor 2.a

Megyei szövegértő verseny 1. hely. Országos döntőbe jutott.

24.

Marczin Anna 6.b, Mezei Flóra 4.b, Tikász Dóra 7.a

Nemzetközi Hastáncversenyen 2. és 3. helyezést értek el.

25.

Kathy Kristóf 4.b

 

• 1. hely – Megyei verseny környezetismeret tantárgyból

26.

Gál Bella Lilla 2.b

Zsákai megyei tanulmányi versenyen matematikából 3. hely

SZÉCHENYI ISTVÁN TAGISKOLA

27.

Farkas Árpád Levente 8.d

Országos Informatika Verseny 1. hely

28.

Győri Dániel 8.d

Országos Informatika Verseny 10. hely

29.

Ádám Veronika 7.d

A Dunától Keletre eső megyék Kazinczy szép magyar beszéd döntőjén arany jelvény

30.

alsó tagozatos falmászó csapat

 

Fráter Janka 4.d Sportmászó válogatott kerettag; Sportmászó Magyar kupa nehézségi kategóriában 1.

Simon Máté 3.e Sportmászó válogatott kerettag; Sportmászó Magyar kupa nehézségi és gyorsasági kategóriában 1.

Molnár Tamás 4.d Sportmászó Diák Olimpia országos döntőn 2.

Buti Bence 4.d Sportmászó Diák Olimpia országos döntőn 5.

Molnár Ádám2.d Sportmászó Magyar Kupán nehézségi kategóriában 4.M5.

 Benceás 4.d

 

31.

felső tagozatos falmászó csapat

Fráter Iván 7.d Sportmászó válogatott kerettag, Sportmászó Magyar kupa nehézségi kategóriában 2.

Erdei Vanda 7.d Sportmászó Magyar kupa gyorsasági kategóriában 4.

Horváth Szabolcs 7.d Országos Falmászó Diákolimpián 7.

32.

Ádány Dániel 8.d

Megyei Úszó Diákolimpián 2.

33.

Kovács Zita 4.d

„Varázsceruza” Megyei Helyesíró Versenyen 2.

34.

Matolcsi Antal 3.e

Zsákai Megyei Tanulmányi Versenyen Környezetismeretből 2.

35.

Csörsz Balázs 1.d

Megyei Tanulmányi Versenyen Magyar Irodalomból 1.

36.

Fekete András 2.d

Megyei Tanulmányi Versenyen Magyar Irodalomból 3.

A következő műsorblokkban elsőként Nagy Sára, a Széchenyi István Tagiskola tanulója, egyben a Piruett Táncstúdió tagja előadásában a Könyvjelző lány című akrobatikus tánckoreográfiáját láthattuk. Ezt követően pedig a Diószegi-iskola tanulói következtek: Nagy Nóra Osváth Erzsébet Zsémbes Zsófi Ébredése című költeményét mondta el, Veres Sándor pedig Julio Sagreras egyik etűdjét adta elő gitáron.

A díjátadás a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a Hunyadi Mátyás Tagiskola és a Városi Zeneiskola legjeivel folytatódott. A díjakat Majosi Pálma tanügyi referens asszony és Muraközi István polgármester úr adták át.

 

Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola Bihari Alapfokú Művészeti Iskola

 

 

Tanuló neve

Verseny neve

Elért eredmény

1

Baranyi Krisztián

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 3.hely

3

Beri Zsolt

Megyei Atlétika Verseny

Egyéni - 2.hely

4

Boldizsár Márk

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

5

Bozsódi Bettina

On-lion országos on-line angol verseny

4.hely

6

Daróczi Sándor

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Csapat - 1.hely

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Egyéni - 3.hely

7

Daróczi Liza

Alapműveleti matematika verseny megyei fordulója

3.hely

8

Demeter Noémi

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

9

Erdei Zsófia

London Bridge országos nyelvi verseny

3.hely

"Érted?" megyei szintű angol nyelvi szövegértési csapatverseny

Csapat - 2.hely

XXVII. országos Zrínyi Ilona matematikaverseny Hajdú-Bihar megyei fordulója

3.hely

10

Fekete Gábor

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 1.hely

 

11

Gál Csaba

Benedek Megyei Matematika Verseny

3.hely

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője

Csapat - 2.hely

Herman Ottó XXVI. Országos Biológia Verseny középdöntője

4.hely

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője

Egyéni - 3.hely

Megyei Közlekedési Verseny

Csapat - 1.hely

KRESZ 8 megyei közlekedési verseny

Csapat - 2.hely

London Bridge országos nyelvi verseny

8.hely

"Ki a mester két keréken" kerékpáros ügyességi verseny megyei döntő

2.hely

12

Gál Petra

Babszem Jankó országos mesemondó verseny

1.hely

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

Piruett Országos verseny

Csapat - 1.hely

Piruett Országos verseny

Csapat - 2.hely

Piruett Megyei verseny

Számos 1. és 2. hely

13

Hardicsai Regina

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 3.hely

14

Jámbor Dorina

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 3.hely

15

Jónás Rebeka

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

16

Kácsor Viktória

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője

Csapat - 2.hely

Kerékpáros Iskola Kupa megyei döntője

Egyéni - 2.hely

Megyei Közlekedési Verseny

Csapat - 1.hely

KRESZ 8 megyei közlekedési verseny

Csapat - 2.hely

17

Kathi László

Kaán Károly országos természet-és környezetvédelmi verseny megyei fordulója

3.hely

18

Lakatos Alex

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

19

Lakatos Soma

"Ki a mester két keréken" kerékpáros ügyességi verseny megyei döntő

3.hely

Megyei Közlekedési Verseny

Csapat - 1.hely

20

Lisztes Szabolcs

A Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és  Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett megyei angol verseny

3.hely

KRESZ 8 megyei közlekedési verseny

Csapat - 2.hely

21

Lőkös Laura

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

22

Molnár Bence

Megyei Közlekedési Verseny

Csapat - 1.hely

KRESZ 8 megyei közlekedési verseny

Csapat - 2.hely

23

Mona Dorina

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Csapat - 1.hely

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Egyéni - 2.hely

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 1.hely

24

Papp Ágota

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Csapat - 1.hely

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Egyéni - 1.hely

25

Pásti Panna

Gyermek Iskola Kupa megyei közlekedési verseny

Csapat - 1.hely

Egyéni - 1.hely

A „Mutass jó példát” című országos rajzpályázaton díjazásban részesült.

 

Országos rajzverseny

1.hely

Szövetség az Európai Erzsébetvárosért frakció és dr. Oláh Lajos Teréz és Erzsébetváros országgyűlési képviselője által meghirdetett SISSI 2015. pályázaton

1. helyezett lett.

Babszem Jankó országos mesemondó verseny

Különdíj

26

Szabó Vivien

"Érted?" megyei szintű angol nyelvi szövegértési csapatverseny

Csapat - 2.hely

27

Tóth Fanni

"Olvasom, értem" megyei szövegértő verseny

1.hely

28

Tóth László

Megyei környezetvédelmi verseny

Csapat - 1.hely

29

Török Gréta

London Bridge országos nyelvi verseny

4.hely

Alapműveleti matematika verseny megyei fordulója

3.hely

"Érted?" megyei szintű angol nyelvi szövegértési csapatverseny

Csapat - 2.hely

"Az információ hatalom" országos informatika verseny

6.hely

30

Török Laura

"Száll a mese szájról szájra" megyei mesemondó verseny

1.hely

"Mesél a Sárrét" megyei mesemondó verseny

2.hely

Térségi népdal verseny

ARANY minősítés

"Benedek napok" megyei népdal verseny

1.hely

31

Veres Krisztina

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 1.hely

 

Hunyadi Mátyás Tagiskola

    32

Balogh Bálint

Tisza Tavi Ki Mit Tud? (Dunán innen és Budapest) döntő

Csapat - 1.hely

33

Szabó Barnabás

Tisza Tavi Ki Mit Tud? (Dunán innen és Budapest) döntő

Csapat - 1.hely

34

Vitális Imre

Tisza Tavi Ki Mit Tud? (Dunán innen és Budapest) döntő

Csapat - 1.hely

35

Balázs Zsigmond

Alapműveleti matematika verseny megyei fordulója

2.hely

36

Magyari Anna

Regionális népdalversenyek

3. helyezés, arany minősítés

„Arany hangszál” regionális tehetségkutató

Arany minősítés

Vass Lajos Népzenei minősítő

Ezüst fokozat

„Fölszállott a páva” országos tehetségkutató

Elődöntőjébe jutott, szólista énekes kategóriában

37

Veres Milán

Megyei tanulmányi verseny

egyéni 2. helyezés matematika tantárgyból

38

Szima Zsolt

Megyei tanulmányi verseny

egyéni 3. helyezés matematika tantárgyból

39

Tolvaj Bence

Megyei mesemondó verseny

3. hely

40

Jakó Balázs

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

41

Sólyom Dávid

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

42

Szabó Róbert

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

43

Vida Tamás

Megyei Atlétika Verseny

Csapat - 3.hely

44

Csávás Renáta

Országos rajzpályázat

Különdíj

Megyei rajzversenyek

1 és 2. hely

Alapfokú Művészeti Iskola Zeneiskolai tanulója

Bazsó Gitta

Országos Klarinétverseny Döntőjén eredményesen részt vett

 

Az Igazgyöngy Alapítvány által alapított és működtetett Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási intézmény díjazottjainak L. Ritók Nóra alapító-igazgatót és Muraközi István polgármester úr adták át az elismeréseket.

Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási intézmény

név

pályázat/verseny eredmény

1.       Ajtai József

·         A szeghalmi Tildy Zoltán Általános Iskola és Művészeti iskola IV. "Szívem csücske" országos minősítő rajzversenyén arany minősítést kapott.

·         A Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a Víz világnapja alkalmából "Vizek és mesterségek" címmel meghirdetett országos alkotópályázaton I. helyezést ért el.

·         A ClubNetCet Egyesület által meghirdetett”Sok van, mi csodálatos ország” című országos rajzpályázaton díjazásban részesült.

2.       Kathi Eszter

·         A Lovas Udvarház által kiírt országos rajzpályázatán díjazásban részesült.

·         A Karolina Kórház- és Rendelőintézet által meghirdetett "Kézhigiéné gyermekek szemével" című országos rajzpályázaton I. helyezett lett.

·         A Széptan AMI által meghirdetett Szerenád című országos rajzpályázaton I. helyezett lett.

 

3.       Csávás Réka

·         A Szombathelyi AGORA Művelődési és Sportház által meghirdetett Óperenciás meseillusztrációs pályázaton díjazásban részesült.

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

·         A szeghalmi Tildy Zoltán Általános Iskola és AMI által meghirdetett „Szívem csücske” című országos rajzversenyen aranyminősítésben részesült.

4.       Karácsony Kristóf

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

·         A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara által meghirdetett országos rajpályázaton díjazásban részesült.

·         A szeghalmi Tildy Zoltán Általános Iskola és AMI által meghirdetett „Szívem csücske” című országos rajzversenyen ezüstminősítésben részesült.

5.       Csapó Gergő

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

·         A szeghalmi Tildy Zoltán Általános Iskola és AMI által meghirdetett „Szívem csücske” című országos rajzversenyen ezüstminősítésben részesült.

6.       Adamcsik Vera

·         A Budapest Film Zrt. által meg hirdetett "Kedvenc kuckós dalom" című országos rajzpályázaton I. helyezést ért el.

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

7.       Kiss Bence

·         A Budapesti Tavasz Fesztivál keretén belül megrendezett Tavasz FESTivál, Kínai Tavasz-Sárkánytánc című országos rajzpályázatán díjazásban részesült.

·         Az ARC Művészeti Szolgáltató Nonprofit Kft. által meghirdetett pályázaton díjazásban részesült.

8.       Lisztes Anna

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

·         A Kínai Köztársaság által meghirdetett 46. Iskolás gyerekek Művészeti Világkiállításán díjazásban részesült

9.       Mezei Flóra

·         Az Író Cimborák által meghirdetett „Mi lenne, ha…? „ című országos pályázaton díjazásban részesült, munkája  Tasi Kata versével megjelent.

·         A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága és a Valdaj Nemzeti Park Igazgatósága által meghirdetett nemzetközi pályázaton díjazásban részesült.

10.    Vetési Balázs

·         Az Érdi Szepes Gyula Művelődési Központ által, az 1848/49-es szabadságharc tiszteletére meghirdetett országos rajpályázaton I. helyezett lett.

·         Az ARC Művészeti Szolgáltató Nonprofit Kft. által meghirdetett pályázaton díjazásban részesült.

 

11.    Kovács Nikolett

·         A Vámospércsi Mátyás Király Általános Iskola és AMI által meghirdetett megyei képzőművészeti versenyen 1. helyezett lett.

·         A Földművelésügyi Minisztérium által meghirdetett „Ami utcánk, a m jövőnk” című országos pályázaton díjazott lett.

12.    Kovács Titanilla

·         A Vámospércsi Mátyás Király Általános Iskola, és AMI által meghirdetett megyei képzőművészeti versenyen 2. helyezett lett.

·         A Pataki Kerámia Kft. által, "Szülinapi rajzpályázat" címmel kiírt országos versenyen díjazott lett.

Ez követően Karancsi József, a József Attila Általános Iskola harmadikosától hallhattuk A medve és a macska című magyar népmesét, majd a Rákóczi-iskolából Török Laura Bihari népdalcsokrot énekelt, végül Gál Petra Muhi János: Mesélj apu! című versét mondta el.

Az előadások után a középfokú oktatási intézmények legjeit köszöntötték. Elsőként az Arany János Gimnázium, Egészségügyi Szakképző és Közgazdasági Szakközépiskola legjobbjaival. A díjakat Majosi Pálma tanügyi referens asszony és Muraközi István polgármester úr adták át.

Berettyóújfalui Arany János Gimnázium, Egészségügyi Szakképző és Közgazdasági Szakközépiskola

 

EGYÉNI VERSENYEK

CSAPATVERSENYEK

A versenyző neve:

A verseny megnevezése

Helyezés:

Szint

A verseny megnevezése

Helyezés

Szint

Balogh Bianka (13.A)

 

Szépírók Társaságaáltal meghirdetett Írás, szolidaritás – Generációk párbeszéde program

3.

országos

 

 

 

Incze Henrietta

(15. évf.)

 

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny egészségügyi szakmacsoport

5.

országos

 

 

 

Gál Nikolett (11.A)

Oxford Angol Olvasási VersenyStage 4 kategória

2.

országos

 

 

 

Pántya Nikolett (11.E)

 

„Szép magyar beszéd” verseny középiskolások részére – megyei forduló

szakközépiskolai kategória

1.

megyei

 

 

 

Brandtner Lilla (10.A)

 

Derecskei Bocskai István Gimnázium József Attila Szavalóverseny

1.

megyei

 

 

 

Kabai Katalin (9.B)

 

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny

3.

megyei

 

 

 

Kovács Viktória (12.B)

 

Úszás megyei döntő

 

2.

megyei

egyéni

Debreceni Megyei Latin Verseny

2.

megyei csapat

Balog Kitti (12.B)

 

 

 

Debreceni Megyei Latin Verseny

2.

megyei

csapat

Mező Petra (12.B)

 

 

 

Gurmai István (12.B)

 

 

 

Jakó Petra (12.B)

 

 

 

Ékes Gyula Balázs (10.B)

 

 

 

Debreceni Megyei Latin Verseny

3.

megyei csapat

Horváth Dorina Fanni (10.B)

 

 

 

Juhász Franciska (10.B)

 

 

 

Ujvárosi Rebeka Fanni (10.C)

 

 

 

Tóth Fanni (10.B)

 

 

 

Simon Klaudia Judit (10.E)

Diákolimpia lány labdarúgás megyei döntő

3.

megyei csapat

Elsősegélynyújtó Verseny

2.

megyei csapat

Sanyó Viktória (10.E)

 

 

 

Lénárt Kitti Andrea (10.E)

 

 

 

Török Bianka (10.E)

 

 

 

Vozár Gabriella Vivien (10.E)

 

 

 

Fodor Zsófia (14.V)

 

 

 

PénzSztár Közgazdasági Tanulmányi Verseny

3.

megyei csapat

Hajdú Lilla (14.V)

 

 

 

Kiss Brigitta (14.V)

 

 

 

Tippanucz Gyula (14.V)

 

 

 

Nagy Dzsenifer (10.E)

 

 

 

Diákolimpia lány labdarúgás megyei döntő

3.

megyei csapat

Papp Tünde (10.E)

 

 

 

Petrik Szilvia

 

 

 

Sári Andrea Mariann (11.D)

 

 

 

Tóth Alexandra Éva (11.D)

 

 

 

Szíjgyártó Kamilla Katalin (9.A)

Oxford Angol Olvasási VersenyStage 3 kategória

1.

országos egyéni

TIÉD A SZÓ-TÁR – a Grimm Kiadó szótárversenye – angol nyelv

2.

területi csapat

Fekete Fanni Fruzsina (9.A)

Oxford Angol Olvasási VersenyStage 4 kategória

1.

országos egyéni

Szántó Anett (9.A)

 

 

 

TIÉD A SZÓ-TÁR– a Grimm Kiadó szótárversenye – angol nyelv

 

2.

területi csapat

Fekete Regina Boglárka (9.A)

 

 

 

Bodnár Gergely (9.A)

 

 

 

Takács Marcella (13.A)

 

 

 

TIÉD A SZÓ-TÁR– a Grimm Kiadó szótárversenye – francia nyelv  1. sz. csapat

3.

területi csapat

Kiss Emese (13.A)

 

 

 

Lingvay Ajna (13.A)

 

 

 

Török Szabolcs Mihály (12.B)

Szabó Pál Irodalmi és Prózamondó verseny

3.

területi csapat

TIÉD A SZÓ-TÁR– a Grimm Kiadó szótárversenye – francia nyelv  2. sz. csapat

3.

területi csapat

Borbély István (12.B)

 

 

 

Csoma Miklós (12.B)

 

 

 

Gyenge Éva (12.B)

 

 

 

Takács Anikó (12.B)

 

 

 

Szabó Dóra Szilvia (13.A)

Szegedi Tudományegyetem Angol-Amerikai Intézet Angol Tanulmányi Versenye középiskolások részére

1.

országos egyéni

DEbate – a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének angol nyelvű vitaversenye

3.

területi csapat

Kállai Krisztina (13.A)

 

 

 

Tóth Krisztina (11.B)

 

 

 

Traier-Kiss Roland (12.B)

 

 

 

Szabó Pál Irodalmi és Prózamondó verseny

 

3.

területi csapat

Tikos Bernadett (12.B)

 

 

 

A Bessenyei György Mezőgazdasági Szakképző Tagintézmény legjobbjai következtek.

Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Bessenyei György Mezőgazdasági Szaképző Iskola Tagintézménye

1.

Popovics Bence,

Ágnes Genovéva

• Kimagasló szakmai gyakorlati munkájáért, jó tanulmányi eredményéért

2.

Nagy Tibor

•  kimagasló gyakorlati munkájáért, jó tanulmányi eredményéért és a városi futball csapatban nyújtott sportteljesítményéért

Az iskola a most záruló tanévben kezdte meg ezen a néven működését, a hajdúböszörményi Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium tagintézményeként. A szakmai és közismereti alapozás után elkezdődött a felkészülés a magasabb szintű megmérettetésekre. A díjakat Dömötör Csaba főosztályvezető úr, Molnár Magdolna Ilona, az anyaintézmény igazgatója és Muraközi István polgármester úr adták át.

A Berettyóújfalui Szakképzési Centrum legjobbjai következtek. A díjakat Pelyhéné Bartha Irén főigazgató asszonyt és Muraközi István polgármester úr adták át.

Szakképzési Centrum

Bessenyei György Szakközépiskola

3

Bartha Szilvia

• Fekvenyomásban kétszeres világkupa győztes, hétszeres világcsúcstartó, ötszörös magyar bajnok

- Országos Fekvenyomó Diákolimpia 1. hely és abszolút 1. hely

 

Eötvös József Szakképző Iskola

4

Móga Csongor

• Szakma kiváló Tanulója villanyszerelő szakmában, 8. helyezést ért el. (Felkészítő tanára: Zángó Zoltán)

A díjátadások végén Magyari Anna, a Hunyadi Mátyás Tagiskola tanulója moldvai népdalcsokrot adott elő.

Az ünnepség zárásaként a díjazottakat a nagyterem előterébe egy kis süteményt és hűsítőt fogyaszthattak, majd mindenkit várt a városnéző kisvonat, hogy tiszteletkört tegyen Berettyóújfalu LEG-jeivel.