1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

Bursa Hungarica 2020

Bursa Hungarica 2020 Berettyóújfalu Város Önkormányzata Képviselő-testülete 143/2019. (IX.12.) önkormányzati határozatában döntött arról, hogy csatlakozik a hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatók („A” típusú pályázat), valamint a felsőoktat&... Teljes cikk...

Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról Berettyóújfalu Város Önkormányzata a „Komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése Hajdú-Bihar megyében, különös tekintettel az elkülönített hulladékgyűjtési, szállítási és előkezelő rendszerre” című megyei pály&aacut... Teljes cikk...

Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend Mint ismeretes, 2019. szeptember 9-én 16-óráig adhatták le ajánlóíveiket a polgármester- és képviselőjelöltek országszerte, így Berettyóújfaluban is. Ezután sorsolták ki a Helyi Választási Bizottságok, milyen sorrendben szerepelnek majd a jelöltek a... Teljes cikk...
 • Bursa Hungarica 2020

  Bursa Hungarica 2020

 • Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

  Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

 • Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

  Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

Previous
Next

A jó idő beköszöntével tovább épül-szépül városunk

Mindannyiunk számára látható, mekkora intenzitással zajlanak a „Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros” című projekt munkálatai, hiszen a város több pontján is dolgoznak a közterületek felújításán. Az eddig elkészült projektelemekről és a folyamatban lévő munkálatok várható befejezéséről kérdeztük Muraközi Istvánt, városunk polgármesterét.

 
- Berettyóújfaluban dömpingje van most a városrehabilitációs pályázat kivitelezési munkálatainak. A tavalyi évben befejeződött a Kabos Endre Városi Sportcsarnok felújítása, illetve a József A. lakótelepen lévő játszótér és környezetének rendbetétele. Jelenleg a legnagyobb "felfordulás" a Népligetben érzékelhető, hiszen itt folyik a leglátványosabb és legnagyobb értékű beruházás. Reményeink szerint május 23-án, a Város napján birtokba veheti a lakosság a pihenés, kikapcsolódás és rekreáció számos formáját kínáló, megszépült Népligetet.

Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 04Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 01

Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 03Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 06

 

NÉPLIGET

Tervezett elemek

 • park északi, déli és keleti kapujában fogadóterek kaptak helyet, amely mind szabadidős tevékenységre, mind pedig rendezvény tartására is alkalmasak
 • futókör és fitness park a tó körül, míg az erdőben sportpálya
 • ismeretterjesztő célú tanösvény táblák
 • kerékpártárolók
 • lámpás és kamerás kandeláberek
 • térkő burkolatok és szórt vízáteresztő burkolat ültetés: fák, cserjék, évelő virágágyások, gyepfelülvetés

Eszközök, berendezési tárgyak

 • A szigetre, valamint a Sziléren átvezető két sétányszakaszon új híd épül.
 • A szigetről a vízfelülethez egy úszó stégen keresztül is le lehet jutni. Szigeten napozóágyak.
 • Padok, hulladékgyűjtők, sakkasztalok, kerékpártárolók, tájékoztató táblák tanösvénynél, kamera rendszer
 • Sportpálya kosárpalánkkal, futball kapuval

 nepliget

 - Ezzel párhuzamosan zajlik a Bajcsy Zs. lakótelep mögötti park felújítása, majd ahogy az építőipari munkaerő kapacitás engedi, kezdődik a József A. lakótelep előtti szökőkutas park rehabilitációja is, és a beruházás a Bessenyei lakótelep előtti terület két, legnagyobb felületű helyszínén zárul majd. Menet közben megújul a projekt két kisebb zöldterülete, a Szerelempark és a Vörösmarty tér is. A teljes projekt kivitelezési munkái várhatóan 2019 októberben érnek véget, addig mindenhol be fog fejeződni a munka.

Még ennek a pályázatnak a része a Madách és Lehel utca torkolatának felújítása is, ami a parkolók átalakítását, a sportcsarnok környékének rendbetételét is magában foglalja, ezt igyekszünk az iskolai szünet idejére ütemezni. A közös közbeszerzés miatt ide kapcsolódik a Rákóczi utcán lévő kerékpárút építése, ahol szintén jól haladnak a munkálatok.

Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 08Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros 09

BAJCSY-ZS. LAKÓTELEP PARK

Tervezett elemek

 • kiselemes térkő burkolat és öntött gumiburkolat kerül lerakásra vízáteresztő burkolattal
 • park növényállománya 5 nagy lombkoronát nevelő honos és várostűrő fával, valamint a helyi adottságoknak megfelelő cserjekiültetéssel gazdagodik
 • számos pad, hulladékgyűjtő kerül elhelyezésre a különböző pihenőkben és gyalogutak mentén
 • központi téren sakkasztalok is helyet kapnak.
 • meglévő játszótéri eszközök áthelyezésre kerülnek az újonnan épülő játszótérre
 • új eszközök is helyt kapnak: egy mászókocka, hinta, libikóka, rugós játékok és új homokozó

bajcsy