1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

Bursa Hungarica 2020

Bursa Hungarica 2020 Berettyóújfalu Város Önkormányzata Képviselő-testülete 143/2019. (IX.12.) önkormányzati határozatában döntött arról, hogy csatlakozik a hátrányos szociális helyzetű felsőoktatási hallgatók („A” típusú pályázat), valamint a felsőoktat&... Teljes cikk...

Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról Berettyóújfalu Város Önkormányzata a „Komplex hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése Hajdú-Bihar megyében, különös tekintettel az elkülönített hulladékgyűjtési, szállítási és előkezelő rendszerre” című megyei pály&aacut... Teljes cikk...

Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend Mint ismeretes, 2019. szeptember 9-én 16-óráig adhatták le ajánlóíveiket a polgármester- és képviselőjelöltek országszerte, így Berettyóújfaluban is. Ezután sorsolták ki a Helyi Választási Bizottságok, milyen sorrendben szerepelnek majd a jelöltek a... Teljes cikk...
 • Bursa Hungarica 2020

  Bursa Hungarica 2020

 • Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

  Tájékoztató a komposztáló edények igénylésének módjáról

 • Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

  Önkormányzati választások 2019 - Megvan a szavazólapi sorrend

Previous
Next

Nagy sikert aratott a berettyóújfalui töltöttkáposzta Rómában

Rómában a Falconieri Palotában, a Római Magyar Akadémia székhelyén mutatkozhatott be Berettyóújfalu a Városok-Falvak Szövetsége jóvoltából.  KÉPGALÉRIA  

 

Soha nem látott siker, hatalmas látogatottság kísérte az eseményt, több, mint 300 fő részvételével. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével Kovács Ádám Magyarország római nagykövete és Puskás István a Római Magyar Akadémia igazgatója is. A Római Magyar Akadémia (más néven Collegium Hungaricum Róma - latin, tulajdonképpen „Magyar Intézet”) a Balassi Intézet tudományos-kulturális intézete Rómában. Collegium Hungaricum Európa több fővárosában is található, céljuk segíteni a külföldön tanuló diákokat és megismertetni a magyar kultúrát az adott országban.

Az eseményen Berettyóújfalu és Bihar kulturális és gasztronómiai értékeivel illetve turisztikai attrakcióival ismerkedhettek meg az érdeklődők, melyet egy erre az alkalomra készített kisfilm és Muraközi István polgármester városunkat bemutató prezentációja színesített. A rendezvényen fellépett többek között a Bajnóca és a Baraboly néptáncegyüttes,Turzó Boglárka énekkel, Nagy András Balázs citerával.

Berettyóújfalu küldöttsége színes gasztonómia bemutatóval is készült, Irsai Olivér és meggy pálinkával, nagyrédei borválogatással, helyi sajt -, kolbász- és szalonnakóstolóval, főételként töltött káposztával, desszertként finom süteményekkel az Apáti ízek konyhájából. Az ételek elkészítésében és kóstoltatásában a berettyóújfalui küldöttség minden tagja kivette a részét a gépkocsivezetőtől az országgyűlési képviselőig, a főszakàcs ifj. Dèzsi Ferenc, a KÖSZI szakàcsa volt
 

Rómában mutatkozhatott be városunk 09