1. SKIP_MENU
 2. SKIP_CONTENT
 3. SKIP_FOOTER

A költészet napját ünnepeltük

A költészet napját ünnepeltük A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta, József Attila születésnapján, április 11-én tartják, melyet városunkba a Járási Hivatal Fráter László-termében ünnepeltünk. A rendezvény vendége Varró Dániel költő volt. K&Ea... Teljes cikk...

Berettyóújfalu Város Önkormányzata kérdőíve – 2019

Berettyóújfalu Város Önkormányzata kérdőíve – 2019 Kedves berettyóújfalui Polgár! Önkormányzatunk számára kiemelten fontos megismerni az itt élők véleményét a településen megvalósuló fejlesztésekkel, önkormányzati intézkedésekkel kapcsolatban, ezért kérjük, legyen szíves pár p... Teljes cikk...

A jó idő beköszöntével tovább épül-szépül városunk

A jó idő beköszöntével tovább épül-szépül városunk Mindannyiunk számára látható, mekkora intenzitással zajlanak a „Berettyóújfalu, az egészséges zöldváros” című projekt munkálatai, hiszen a város több pontján is dolgoznak a közterületek felújításán. Az eddig elkészült projektel... Teljes cikk...
 • A költészet napját ünnepeltük

  A költészet napját ünnepeltük

 • Berettyóújfalu Város Önkormányzata kérdőíve – 2019

  Berettyóújfalu Város Önkormányzata kérdőíve – 2019

 • A jó idő beköszöntével tovább épül-szépül városunk

  A jó idő beköszöntével tovább épül-szépül városunk

Previous
Next

Civil nap a civil udvarban

A polgári társadalom erejét a civil szervezetek léte és erőssége adja – mondta Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő Berettyóújfaluban, ahol első alkalommal rendezték meg a civil napot a civil egyesületek által birtokba vett volt kis-Elzett területén. 
Mint a honatya elmondta, a rendszerváltozás hajnalán alkotta meg az országgyűlés a civil szervezetekről szóló törvényt, hiszen a szocializmusban nem is léteztek ilyen szervezetek. Mostanra hét civil egyesület vette birtokba a volt gyáregységet, s sokan, sokat tettek a komplexum rendbe hozataláért. Ez azonban csak akkor vált lehetővé, amikor az önkormányzat is támogatandónak ítélte az arra érdemes civil szervezeteket. Az országosan is példaértékű kezdeményezés eredményeként nemcsak szakmai programokat szervezhetnek itt, hanem szabadidejüket is hasznosan tölthetik a fiatalok – derült ki.Muraközi István polgármester az egykor tanműhelyként funkcionáló objektumról elmondta: miután létrejött a Pálfi István TISZK, a szakképző műhelyek átkerültek a Bessenyei Szakközépiskolába, s a Toldi utcai épületegyüttest meghirdették eladásra. Érdeklődés híján azonban nem sikerült értékesíteni, így tavaly májusi ülésén az önkormányzat ingyenes használatra átadta azt a civileknek. Reményét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy hosszú távon is jó célt szolgálnak ezzel a lépéssel, s a civil egyesületek az itt folyó tevékenységükkel a város hírnevét öregbítik majd.A nap során bemutatkoztak az egyesületek. A víz világnapjához kapcsolódóan a Bihari Természetbarát Egyesület szakmai programot vonultatott fel. A Bajnóca Néptáncegyüttes csoportjai néptáncokkal örvendeztették meg az érdeklődőket, míg az Arkadas Baranta SE ostorcsergetéssel hívta fel magára a figyelmet. A Bihari Szabadidő és Sportegyesület, valamint a BMSE Ökölvívó Szakosztálya bemutató edzést tartott, míg a Parola Közhasznú Egyesület extrém sportbemutatójával szerzett izgalmas perceket. A Szélső Érték Kör Egyesület koncertje előtt pedig a Borosjenői Kádár István Hagyományőrző Íjász Egyesület tartott bemutatót.
 
Kép és szöveg: Nyírő Gizella